Курсанти відшкодовуватимуть кошти за навчання, якщо не служитимуть

16:52, 02 червня 2011
Освіта
2 0

Внесено зміни до закону “Про міліцію”

Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України "Про внесення змін до статті 18 Закону України “Про міліцію” щодо підготовки фахівців.

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного рішення проголосували 270 народних депутатів з 394, зареєстрованих в сесійній залі.

Законом передбачено, що підготовка фахівців у вищих навчальних закладах Міністерства внутрішніх справ України за державним замовленням здійснюється на підставі договору про навчання, який укладається між навчальним закладом, головним управлінням, управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, області, місті Києві або Севастополі чи на транспорті та особою, яка навчається. Типову форму договору затверджує Міністерство внутрішніх справ України за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Установлення правових відносин між курсантами вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України, яким не виповнилося 18 років, і державою здійснюється відповідно до вимог Цивільного кодексу України.

Курсанти вищих навчальних закладів МВС у разі дострокового розірвання договору через небажання продовжувати навчання або через недисциплінованість, чи в разі відмови від подальшого проходження служби на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ після закінчення вищого навчального закладу, а також особи начальницького складу органів внутрішніх справ, які звільняються із служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України за власним бажанням, через службову невідповідність або за порушення дисципліни, відшкодовують МВС витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, в порядку, установленому Кабінетом міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter