На Донеччині зростають протестні настрої

17:41, 13 квітня 2011
Освіта
0 0

Влада ігнорує думку громадськості ?

Незадоволення громадян діями місцевої влади силиться на Донеччині. На погляд експертів, причина в тому, що важливі рішення й зміни впроваджують, абсолютно ігноруючи думку громадськості.

Як повідомляє «Німецька хвиля», упродовж останнього часу на Донеччині відбуваються численні акції протесту різних груп громадськості: люди протестують проти закриття шкіл і лікарень, будівництва сміттєспалювального заводу, підвищення квартирної плати в 2 рази, вирубки дерев, порушення релігійних прав. На мітинги виходять батьки школярів, екологи, ошукані вкладники, прихильники Української православної церкви Київського патріархату.

«Утиск інтересів громадян з боку влади посилюється на тлі погіршення загальної соціально-економічної ситуації та падіння рівня життя. Тому на Донеччині й відбувається такий викид протестної енергії», - прокоментував Deutsche Welle нинішню ситуацію голова громадської ради при Донецькій облдержадміністрації, політолог Володимир КІПЕНЬ.

Він зазначив, що громадська рада виступила із заявою, в якій висловила занепокоєння суспільною ситуацією в регіоні. За словами політолога, влада на Донеччині діє за старими методами, які не мають нічого спільного з демократичними принципами, що проголошуються. Реформи задумуються в кабінетах посадовців, а врахування інтересів громадськості повністю виключається.

Водночас, за словами експерта, місцева влада не очікувала масових протестів на Донеччині у відповідь на свої дії, і навіть розгубилася. На думку політолога, позиція громадської ради та громадські протести мають все ж таки призвести до проявів розуміння з боку влади, і вона утримається хоча б від поспішного закриття шкіл. Утім, не можна виключати, каже В.КІПЕНЬ, що сьогоднішні заяви про те, що влада прислухається до голосу громадськості, не виявляться лише бюрократичним заграванням.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter