Як підготувати волонтерів до Євро-2012?

19:29, 08 квітня 2011
Освіта
0 0

Молодь України і Польщі обмінялася досвідом

Офіційні талісмани Чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Києві, 28 листопада Активісти молодіжного руху України та Польщі обговорили підготовку волонтерів до Євро-2012 в рамках програми Корпорації «Українсько-Польський центр академічних обмінів» спільно з Державною службою молоді та спорту України.

Як передає кореспондент УНІАН, круглий стіл за участю представників з понад 20 українських молодіжних організацій та делегації польських студентів – майбутніх політологів та журналістів – відбувся сьогодні у Державній службі молоді та спорту України.

“Ми з нашими колегами з Корпорації «Українсько-Польський центр академічних обмінів» майже рік працюємо разом над проектом надання українській молоді освіти в Європі, підготовки волонтерів до Євро-2012 (з червня 2010 року), – зазначив голова Державної служби молоді та спорту України Равіль САФІУЛЛІН. – За цей час близько 100 українських студентів отримали можливість навчатися у вишах Польщі, зокрема, в Опольському університеті. Відгуки, наскільки мені відомо, – найкращі. Наша молодь, майбутні волонтери, сьогодні навчаються в Ополє, на спеціальності гуманітарна логістика, де вони отримують комплексні знання з психології, соціальної роботи, медицини і т.д. Навчаються того, що складає основу для успішної роботи волонтера”.

У свою чергу голова Корпорації «Українсько-Польський центр академічних обмінів» Олексій МОСКАЛЕНКО зазначив, що в квітні розпочалася низка екскурсій для всіх охочих українців навчатися в Польщі. Одна група вже побувала у Варшаві, Лодзі, Хожуві, Катовіце, Ополє та познайомилися з умовами навчання та проживання у тамтешніх університетах. Також «Українсько-польський Центр академічних обмінів готує проведення літніх курсів для української молоді при ВНЗ Польщі.

“Волонтери – це обличчя держави. Адже з ними у першу чергу будуть спілкуватися іноземні гості. Підготовка таких волонтерів потребує ретельного підходу. І окрім знання мов і освіти, молоді потрібен досвід спілкування з іноземними делегаціями. Як один з елементів такої підготовки майбутніх волонтерів ми розглядаємо візит до Києва польської делегації молоді, яку зараз приймають наші студенти і молодіжні організації. Молодіжні обміни – це важливий елемент підготовки майбутніх волонтерів”, – наголосив О.МОСКАЛЕНКО.

За словами координатора Всеукраїнського центру волонтерів-2012 Миколи ВОРОБЙОВА, на Євро-2012 Україна потребує більше 13 тис. волонтерів. А найбільший волонтерський проект в країні був у 2006 році в рамках святкування 750-річчя від дня заснування Львова. У ньому взяли участь 700 волонтерів.

“Головною проблемою підготовки волонтерів в Україні є відсутність елементарного інформування молоді. Навіть у молодіжних організаціях приймаючих міст люди не знають про проект, – зазначив М.ВОРОБЙОВ. – Відбір волонтерів УЄФА починається вже за 2 місяці, влітку цього року. Але фактично про це ніхто не знає”.

Окрім питання підготовки волонтерів, учасники круглого столу також обговорили перспективи молодіжного та студентського руху в Україні, Польщі та Європі в цілому, проблеми залучення молоді до здорового способу життя та спорту і працевлаштування.

Сьогодні партнерами програми Корпорації «Українсько-Польський центр академічних обмінів», окрім Опольського університету, є Вища школа управління та адміністрації, Опольський політехнічний Університет, Шльонський університет, Вища банківська школа, Вища школа імені Б.Янського, Державна медична вища професійна школа та ін.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter