У російських учнів виявили слабке знання історії країни

16:19, 01 квітня 2011
Освіта
1 0

У Москві зібрались на з’їзд вчителі історії та суспільствознавства

Результати олімпіад школярів в Російській Федерації показують, що учні володіють слабкими знаннями з історії.

Як пишуть РИА-Новости, про це зазначив у ході Першого всеросійського з`їзду вчителів історії та суспільствознавства ректор МДУ ім. Ломоносова Віктор САДОВНИЧИЙ.

"У нас є індикатор стану справ у шкільній освіті, олімпіади виявляють проблеми. Десятки тисяч школярів практично з усіх регіонів Росії показують слабкі знання історичних фактів і невміння ними апелювати", - сказав В.САДОВНИЧИЙ.

Ректор припустив, що низький рівень знань з історії може бути з-за недостатньої кількості годин на уроках і "невідповідності методичного рівня підготовки сучасним вимогам".

На думку В.САДОВНИЧОГО, було б правильно на етапі підготовки підручника для школярів проводити обговорення також з учительською спільнотою.

"В останні роки ми зіткнулися з підручниками самої різної якості. Видавництва поспішають на книжковий ринок, не піклуючись про зміст", - сказав він.

Перший всеросійський з`їзд вчителів історії та суспільствознавства проходить протягом двох днів - 31 березня та 1 квітня - в Російській академії наук у Москві. У заході беруть участь вчителі, методисти, директори шкіл, коледжів і ліцеїв, представники органів управління освітою. На з`їзді передбачено розглянути загальний стан і перспективи шкільної історичної освіти, заслухати думку вчительської громадськості про існуючі та підготовку нових освітніх стандартів, про існуючі підручники та навчальні посібники. Організатори з`їзду - Міністерство освіти і науки РФ, Російська академія наук, Інститут загальної історії РАН, Російський державний гуманітарний університет, Всеросійська громадська організація "Асоціація вчителів історії та суспільствознавства".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter