Депутат Держдуми вважає суржик прамовою росіян, українців і білорусів

16:02, 18 березня 2011
Освіта
4 0

Закликав ставитися до суржику поблажливо

Депутат Державної думи Російської Федерації Сергій МАРКОВ вважає суржик прамовою росіян, українців і білорусів.

Про це він заявив на прес-конференції в УНІАН на тему: «Необхідність створення національної ідеї», організаторами якої виступили громадська організація «Центр соціально-консервативної політики» (Україна) і благодійний фонд «Слов`янський фонд».

За словами С.МАРКОВА, суржик – це прамова, це проторуська мова з якої сформувалися літературні руська, білоруська, українська мови.

С.МАРКОВ закликав ставитися до суржику поблажливо.

«У суржику величезний простір, ним розмовляють близько 30 мільйонів в Україні, 30 мільйонів у Росії й близько 5-7 мільйонів у Білорусії. Це та протомова, якою люди говорять впродовж сторіч, і ми вже реконструювали з цього величезного народного світу праруської мови наші літературні мови. Ви ж знаєте, що літературні мови дещо штучно крояться. Вже як кроїлася літературна українська мова. Це вже описано настільки!.. Почитайте «Американське сало», – сказав депутат Держдуми Росії.

На прохання журналістів, уточнити з яких серйозних джерел він почерпнув такі дані, С.МАРКОВ попросив «направити йому запит, на який він дасть відповідь на депутатському бланку».

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter