Обраний ректор ДонНУ подав апеляцію на судову заборону МОН підписувати з ним контракт

11:28, 28 грудня 2010
Освіта
0 0

Заява адвоката

Новообраний ректор Донецького національного університету Юрій ЛИСЕНКО подав апеляцію на рішення Київського окружного адміністративного суду про заборону Міністерству освіти, науки, молоді і спорту підписувати з ним контракт.

Про це повідомила кореспонденту УНІАН адвокат Ю.ЛИСЕНКА Катерина КУТНЯ.

Вона нагадала, що в Київському окружному адміністративному суді відкрито провадження за позовом Олександра КОРИСТІНА, який звернувся до суду, оскільки його кандидатура, всупереч закону «Про вищу освіту», нібито протизаконно не була представлена у перегонах на місце ректора ДонНУ. І у зв`язку з початком судового розгляду суд виніс визначення, відповідно до якого Міністерству освіти заборонили підписувати контракт з Ю.ЛИСЕНКОМ.

За словами К.КУТНЬОЇ, подано апеляція ґрунтується на тому, що дана заборона Міносвіти підписувати контракт з переможцем виборів порушує права конференції трудового колективу ДонНУ, яка 10 грудня законно обрала Ю.ЛИСЕНКА на посаду ректора вишу.

«Ми подали апеляційну скаргу на це визначення суду. Ми переконані у тому, що на сьогодні є рішення конференції трудового колектив університету, і ніхто це рішення не оскаржував і не скасовував. І взагалі, забороною Міносвіти підписувати контракт порушуються права цієї конференції трудового колективу», - пояснила К.КУТНЯ. І додала, що скарга подана вчора, 27 грудня, в адміністративний апеляційний суд міста Києва.

Як повідомляв УНІАН, 29 липня міністр освіти Дмитро ТАБАЧНИК, не одержавши від ректора Донецького національного університету Володимира ШЕВЧЕНКА добровільної згоди на звільнення з посади, звільнив його своїм наказом.

В.о. ректора було призначено проректора Андрій КУЧКА, але 23 вересня його було також звільнено, а на його місце призначено П.ЄГОРОВА.

Конкурс на посаду ректора Донну було оголошено 23 листопада. На посаду ректора свої кандидатури подали П.ЄГОРОВ, В.ШЕВЧЕНКО і Ю.ЛИСЕНКО.

Проте 6 грудня В.ШЕВЧЕНКО зняв свою кандидатуру, заявивши, що одержує від органів місцевої влади, від губернатора і з Міносвіти непрямі загрози і вимоги не брати участь у конкурсі.

10 грудня конференція трудового колективу Донецького національного університету обрала Ю.ЛИСЕНКА для затвердження Міністерством освіти, науки, молоді і спорту на посаду ректора вишу. За наслідками таємного голосування Ю.ЛИСЕНКО набрав 46% голосів, тобто подолав необхідні 30%, а його опонент П.ЄГОРОВ набрав 29,67% голосів.

15 грудня міліція провела обшук у квартирі обраного ректора Ю.ЛИСЕНКА.

17 грудня прес-служба прокуратури Донецької області повідомила, що в Донецькому національному університеті проходять слідчі дії, пов`язані з порушенням кримінальної справи про розтрату майна посадовцями вишу. При цьому прес-служба прокуратури області попросила «не пов`язувати факт порушення кримінальної справи з виборами ректора університету».

Увечері 17 грудня двоє невідомих збили з ніг і завдали кількох ударів по голові Тетяні ЛЕВ – дружині новообраного ректора. Жінка у результаті нападу отримала струс мозку. За словами Ю.ЛИСЕНКА, нападники заявили його дружині: «Це тобі за чоловіка!».

23 грудня Катерина КУТНЯ, яка є адвокатом Ю.ЛИСЕНКА і Т.ЛЕВ, повідомила, що Міністерству освіти, науки, молоді і спорту заборонено підписувати контракт з новим ректором Донецького національного університету Ю.ЛИСЕНКОМ.

Про те, чи буде Ю.ЛИСЕНКО ректором, законно обраним трудовим колективом 10 грудня, тепер вирішить суд.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter