Львівські студенти подали до суду на Кабмін

18:15, 14 жовтня 2010
Освіта
0 0

Вимагають скасувати постанову № 796

Студенти Львова подали позов до Кабінету міністрів України проти введення платних послуг у вишах. Позов подано до Окружного адміністративного суду м. Києва, повідомляє «Главред» з посиланням на прес-службу громадської організації «Гармонія і порядок».

Позивачем виступив студент магістрату юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Тарас ГУК.

Основним аргументом у позові є те, що постанова КМУ порушує передбачене Конституцією України право будь-якого громадянина України на доступність і безкоштовність вищої освіти.

Серед передбачених у постанові Кабміну платних послуг студенти вважають явно незаконним встановлення плати за підсумковий контроль при переведенні студента з одного навчального закладу до іншого і за відновлення студента; плату за обмундирування студентів; платне виконання бібліографічних запитів і за користування документами з фондів бібліотеки; платний доступ до локальних і корпоративних комп`ютерних мереж, Інтернету, автоматизованих баз даних і пошукових систем, а також платне оформлення документів про освіту державного зразку.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України 27 серпня прийняв постанову № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами системи освіти, які належать до державної і комунальної форми власності».

11 жовтня Президент Віктор ЯНУКОВИЧ виступив категорично проти введення нових платних послуг для студентів і зажадав від прем`єр-міністра Миколи АЗАРОВА переглянути відповідну урядову постанову.

12 жовтня уряд змінив постанову про перелік платних послуг для студентів, вилучивши ряд положень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter